Hakkımızda

H|BRAND Trade Scouts Asia Ltd, 20 yılı aşkın süredir, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerden temin edilen yüksek kaliteli satış sonrası otomotiv parçaları üzerine sektörün önde gelen, global olarak aktif satın alma ortaklarından biri olarak Asya'da hizmet vermektedir. Kaliteli batı standartları doğrultusunda H|BRAND ,rekabetçi ve risk dolu pazar segmentlerinde kayda değer ve sürekli satın alma avantajı sağlamak adına özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin büyük çoğunluğu henüz Asya'da aktif değilken sadece H|BRAND aracılığıyla giderek daha da önem kazanan tedarik pazarına giriş yapmışlardır.

 

H|BRAND – Biz tedariğin önemini ve değerini biliyoruz

Hbrand Purchasing NetworkTedarik, bugün şirketler arası rekabette belirleyici bir faktör haline gelmiştir. Uluslararası satın alma, artan alım piyasalarının küreselleşmesiyle birlikte iş başarısı için artan bir önem kazanmaktadır. Ancak bu potansiyelden henüz tam anlamıyla verimli bir şekilde yararlanılmamaktadır.

Gelişmekte olan Asya pazarı, özellikle Çin, hızlı ekonomik büyümesinin de etkisiyle küreselleşme sürecinde önemli bir faktör haline gelmiştir. Çin’in 2001 yılında Dünya Ticaret Örgütü (WHO)’ne üye olması gibi gelişmekte olan koşullar çerçevesinde, Çin geleceğin en önemli sanayi ülkelerinden biri olacağının sinyalini vermektedir.Çin, özellikle rekabet yeteneklerinin korunmasında verilen stratejik kararlar açısından, önemli bir tedarik ve üretim sahası haline gelmiş olup, şirketlerin büyük bir çoğunluğu için vazgeçilmez bir hal almıştır. Bu, özellikle pazar ve tedarikçi analizi, ekonomi, hukuk ve kültürlerarası yetkinlik alanlarında büyük ölçüde bilgi ve deneyim gerektirmektedir.

 

H|BRAND – Tedarik zincirinin bütün aşamlarında güvenlik

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, özellikle global satın alma rekabet güçlerini korumak adına etkin tedarikçilere ihtiyaç duymaktadır. Global satın alma stratejileri bir seçim olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmesine karşın, ve yine bütçe tasarufu, kalite avantajları sağlamada büyük bir rol oynamasına rağmen, henüz yeteri kadar etkili olarak uygulanmamaktadır.

Uluslararası alandan satın alma, dikkatli ve detaylı olarak hazırlanması gereken önemli bir stratejidir. Çin’de satın alma, şirketlerin rekabetçi olmaları için vazgeçilmez bir hal alırken, aynı zamanda şirketlerin başarıya ulaşması yolunda üstesinden gelinmesi geren birçok zorlukları da barındırmaktadır.

Fırsatlar hakkında bilgi eksikliği, Çin tedarik piyasasına hakim olmayış ve Çin ürünlerinin negatif itibarı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir dizi tamamen yersiz kaygılara eşik tutmaktadır. Batılı şirketler bu doğrultuda Çinli tedarikçilerin kalitesizliğinden ve transparan olmayışından ve bunun neticesinde çoğu zaman uzayan teslimat sürelesinden şikayetçi olmaktadırlar.

Çin’de başarılı bir satın alma sürecindeki her bir aşamanın tek tek kordinasyon edilmesi gerekmektedir. H|BRAND, sizi, olası risklerden korumak adına yanınızda yer alır ve şunları sunar:

  • Sıkı bir tedarikçi seçimi
  • Geniş çaplı fabrika kalite kontrolü
  • Etkili(ve hızlı) sipariş hazırlanması.

 

tl_files/cms_contents/aboutus/1-hbrand-about-us-partner-that-connects-300x300.jpgH|BRAND – Sizi dünya ile buluşturan partneriniz

H|BRAND satın alma know-how’ı ile tedarik faaliyetleri sürecinde doğru zaman tasarrufu ve etkin bir yol belirlemede sizi destekler, gerekli adımların ve lojistik süreçlerinin en uygun bir şekilde uygulanmasını sağlar.

H|BRAND özellikle bağımsız satış sonrası ürün pazarına odaklı satın alma faaliyetleri sunmaktadır. Bu alandaki uzmanlığımız sayesinde piyasada birçok farklı ürün segmentlerine yönelik aktif olarak satın alma hizmeti veren rakip firmalar ile karşılaştırıldığımızda çok daha fazla avantajlı durumda bulunmaktayız.

Kültürel farklılıklar nedeniyle ideal bir tedarik zinciri süreci sağlanması çoğu zaman başarısızlıklarla sonuçlanabilmektedir. Karmaşık ve dinamik bir ekonomide bu zorlukların güven ile üstesinden gelebilmek için, H|BRAND gereken becerilere sahip uzmanları ve her ülkenin üzerinde uzmanlaşmış farklı eksperlerini tek bir çatı altında toplar. H|BRAND, bu kültürlerarası çalışma ortamı deneyimi sayesinde, Çin başta olmak üzereAsya-Pasifik pazarında derin bir bilgi birikimine sahip duruma gelmiştir.

Yirmi yılı aşkın süredir, H|BRAND, köklü ve oturmuş bir satış sontası otomotiv yeder parça tedarikçi firma havuzu oluşturmuştur. Endüstriyel, kültürel ve ülkeler hakkındaki bilgimiz, ve bunun yanısıra özellikle Asya’da önemli bir değere sahip olan Guanxi anlayışımız – dinamik kişisel bilgi ağı – sektöre eşsiz bir bakış açısıyla yaklaşmamızı sağlar.

 

tl_files/cms_contents/aboutus/2-hbrand-about-us-your-road-to-success-300x300.jpg

H|BRAND – Başarıya giden yolunuz

H|BRAND , hem Çin pazarına yeni giriş yapacak hemde ilk adımlarını henüz atmış küçük ve orta ölçekli bağımsız, satış sonrası işletmelere kapsamlı bir hizmet sağlamak adına kendini hedef merkezi olarak belirlemiştir.

Bu sayede işletmeler için en iyi ve sürdürülebilir aynı zamanda kendilerine rekabetçi bir değer katan, tedarikçi ağı kurma yolundaki işbirliğinin garantisini vermektedir.

Asya'da kurulmuş Batılı bir şirket olarak kendimizi, sizler ile, hem geleneksel hem de gelişmekte olan bu pazar arasında bir köprü olarak görüyoruz. Uzun vadeli kontaklarımız sayesinde H|BRAND siz işletme sahiplerine her zaman sorunsuz ve başarılı bir iş süreci sunmaktadır.

Bu hedeflere ulaşmak için, H|BRAND bu pazarda yıllardır kendini kanıtlamış olup sizlere eşsiz bir hizmet sunmaktadır.